نحوه فعالیت انرژی کهن الگوی آتنا در زندگی روزمره ! (2)

در مجموعه مطالبی که پیش رو است ، به بررسی رفتار ،  خصوصیات ظاهری، انواع تعامل اجتماعی، نحوه اندیشیدن و ارزش ها و ... سایر مشخصه های افرادی که انرژی کهن الگوی های مختلف ، از جمله آتنا در آنها فعال است می پردازیم !

 بررسی دقیق نوع فعالیت این کهن الگو ها ، نیازمند تحلیل و واکاوی دقیق با در نظر گرفتن شرایط پیرامون و درون فرد است.لیکن ما در این مجموعه مطالب به اختصار به نکات کلیدی و بارز ، که از اهمیت بیشتری برخوردارند خواهیم پرداخت !
 

    برنامه ریزی و هدف گذاری اتنا

٢.برای هر هدفی برنامه ریزی دقیق ، کوتاه و بلند مدت انجام می دهند و هوشیارانه با توجه به تغییرات احتمالی ، هر لحظه هدف و برنامه ریزی خود را بازنگری می  کنند . همواره توانایی رسیدن به اهدافشان را داشته و بر اساس برنامه‌ریزی‌هایشان بسیار دقیق به سمت آن حرکت می‌کنند و در این زمینه واقع بین و عمگرا هستند.

برای انجام کارهای عملی‌شان و رسیدن به چیزی و بدست آوردن آن برنامه‌ریزی و طراحی و دوراندیشی کرده و سپس با زمان‌بندی و مدیریت زمان مناسب با آن هدف و شرایط خود آن را آهسته و پیوسته انجام داده به اتمام می‌رسانند.

 

 یکی از خصوصیات بارز افراد آتنا تایپ، داشتن برنامه برای انجام هر کاری است ! این افراد ، اغلب اوقات اهدافی انتخاب می کنند که در جامعه مطرح است ! به عنوان مدرک تحصیلی ، جایگاه شغلی و از این دست اهداف را انتخاب می کنند و برای رسیدن به این اهداف برنامه ریزی های دقیق کوتاه مدت و بلند مدت انجام میدهند . آتنا تایپ ها در انتخاب هدف پافشاری بیهوده و اصرار الکی ندارند و در صورتیکه دلیل منطقی برای تغییر هدف ببینند ، بدون اتلاف وقت به سرعت تغییر هدف می دهند و هدف قبلی را با هدف تصحیح شده جدید جایگزین می کنند !

 

نکته بسیار مهم برنامه ریزی های دقیق آنها است .

 شاید در اطرافیان خود افرادی را دیده باشید که با وجود داشتن برنامه ، همیشه از برنامه هایشان عقب و یا جلو هستند ! تا زمانیکه افراد با احساسات و هیجانات خود برنامه ریزی می کنند ، مسلماً قادر نیستند واقع بینانه توان خود ، مقدار زمان لازم و اهداف کوتاه مدت را تعیین کنند و برنامه هایشان بر اساس ایده آل های ذهنی و توهم انجام می شود که مسلماً نتیجه مطلوبی نخواهد داشت .

                                     

در صورتی که افرادی که انرژی آتنا در آنها فعال باشد ، توان واقعی خود را می شناسند ، هدف را نیز دقیقاً شناسایی می کنند و با مدیریت زمان ، آهسته و پیوسته به سمت آن حرکت می کنند .

نکته مهم بعدی ، عملگرا بودن آنها است . افراد آتنا تایپ را هرگز در حال سخنرانی در خصوص اهداف و کارهایشان نمی بینید ! آنها همیشه در حال انجام کار هستند و وقتی برای تلف کردن در نظر نمی گیرند !

از آنجاییکه برنامه هایشان واقع بینانه بوده و تا حد امکان و تا حد لازم جزئیات را نیز لحاظ کرده اند ، کمترین اتلاف انرژی و زمان را دارند و همواره در حال حرکت به سمت هدف تعیین شده هستند .

 

این مدیریت زمان ، در همه مراحل زندگی آنها دیده می شود . به عنوان مثال مادران آتنا تایپ برای پخت غذا دستور العمل مشخصی دارند که بایستی غذا را به همان شکل و ترتیب آماده و طبخ شود و در زمان معین غذا سرو شود .

دانش آموزان آتنا تایپ برای مطالعه دروس از ابندای سال تحصیلی برنامه ریزی می کنند و هیچگاه آنها را شب امتحان ، نگران و هراسان با حجمی از کتابهای نخونده نخواهید دید .

 

پیشنهاد : برای تقویت این بعد از آتنا در درونتان ، یکی از اهداف خود را در نظر بگیرید ! ابتدا آنرا به اهداف کوتاه مدت تقسیم کنید و بعد برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید . در حین انجام  برنامه ، بررسی کنید که تا چه اندازه واقع بینانه زمان بندی کرده اید و چگونه می توانید آنرا بهینه کنید ؟

 


/ 2 نظر / 275 بازدید
آرزو

چرا دیگه نمینویسین؟

اتنا

سلام .... مرسی از این همه تعریف البته بگما ما اتنا ها خودمون میدونیم که چه فرشته هایی هستیم واقعا من به کسایی که ما رو واسه ازدواج در نظر میگیرن حسرت میخورم چون اونا ما رو دارن ولی ما کیوووووووو داریم هاااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به هر حال ممنونممممم. بیا به منم سر بزن حتما هم واسم نظر بذار.