تیپ شخصیتی همسر ( معادل با ایزد بانو هرا در اسطوره های یونان ) - قسمت اول

هرا ایزد بانوی همسر و زناشویی (زن زندگی ، پایدار و ماندگار در زندگی مشترک )

افرادی که این کهن الگو در آنها حضور داشته و فعال میباشد ، تمایل زیادی به ازدواج و همسرداری دارند به طوری که همه هدف زندگیشان و تعالی خودشان را در کامل شدن  به واسطه و بوسیله  ازدواج می دانند .

وفاداری ، سیاستمداری ، ماندگاری و همینطور حسادت از صفات اصلی این تیپ شخصیتیه.

این افراد ترجیح میدهند که هر چه زودتر ازدواج کرده و زندگی مشترک تشکیل دهند و همه تمایلات و رفتارهایشان جهت رضایت و خشنودی همسرشان باشد . برای مثال این زنان با استفاده از تدبیر زنانه  ، سیاست و خشم های خاص خودشان ، زنان دیگر را از همسر خود دور کرده و زندگی و رابطه دونفره خودشان و همسرشان را همواره حفظ میکنند . منتظر

 

 

در اسطوره شناسی هـرا هفتمین همسر رسمی زئوس است و جالب اینکه زئوس بعد از ازدواج با هـرا دیگر ازدواج رسمی نکرد و هـرا ملکه زئوس میباشد. حتماً زنان هـرا  تایپ را دیده اید که در رابطه خود و همسرشان نوعی ارتباط پادشاه و ملکه ایجاد میکنند .

 

 

برخی از نمادها و نشانه های هـرا تاج ، طاووس ، حلقه ازدواج نگین دار،  کفش پاشنه بلند ، لباسهای فاخر ماکسی و ابروهای مدل هشتی میباشد .

 

 

/ 6 نظر / 52 بازدید
داوود

اخ جون هرا[هورا] انچه یافت می نمیشود انم ارزوست(یا یه همچین چیزاای)[قهقهه][قهقهه] هرای خالی حالم و بد میکنه(حوصلشو ندارم )ولی ترکیبش با پرسفون و واقعا دوست دارم.(میدونم بد کوفتی میشه[خنده])

negin

ممنون. فکر میکنم این وبلاگ بخشی از وبلاگ بیداری قهرمانی درون باشه.مدتها بود دنبال یک سری مطلب مدون راجب کهن الگوی زنانه و مردانه بودم. مخصوصا افرودیت که خیلی کم در مورد مطلب هست یا اصلا نیست

سارا

عزیزم عاااالی نوشتی,هر نکته ای که می شد هرا رو شناخت تو نوشته هات بود[قلب][زبان]

فرناز

با چه ايزد بانويي شروع فرمودين...........

آرزو

[گل] عالی ی ی

رقیه

باید به آقا داوود گفت = مرضضضضضضض!!!!!خودت چی هستی؟؟هرای من کلا صفره!