تیپ شخصیتی دختر ( معادل با پرسفون یونانی) - قسمت اول

٨٠% دخترهابا این تیپ شخصیتی به دنیا میان،اتاق صورتی، لباسهای صورتی، کفش های صورتی، گیگیل های صورتی و خلاصه یه دختر بچه صورتی و دوست داشتنی و لوسی که همه دوست دارند بغلش کنند. نازش کنند، ماچش کنند.

دخترهایی که عاشق رنگ صورتی اند، همه وسایلشون رو صورتی انتخاب می کنند، از رنگ اتاقشون و وسایل تو اتاقشون تا حتی لباسهاشون ( بعضا فقط 2 یا 3 لباس به رنگی غیر از صورتی دارند!) کیفشون، کفششون، موبایلشون، لپ تاپشون، زیورآلاتشون و خلاصه هر چی که شما حتی نمی تونید فکرشو بکنید!!!

هر چی می خوان براشون پیش میاد، انگار جهان هستی گوش به فرمان آنهاست تا هر آنچه را که می خواهد برایش مهیا کند، جای پارک توی یه خیابون شلوغ، یه وسیله ای که لازم دارند و یهو هدیه می گیرند، و یا وقتی که از دست یکی ناراحت یا عصبانی میشن و یهو اون آدم یه بلایی سرش میاد (حتی میتونه از ذهنشون یه تصویری بگذره، مثل تصادف و همون بلا سر اون آدم بیاد!!!) همیشه همه از اینکه آنها هر چه می خواهند و برایشون فراهم میشه در تعجبند!

کسانی که این تیپ شخصیتی را دارند معمولا از پذیرش مسئولیت فراری هستند و حاضر نیستند مسئولیت هیچ چیز و هیچ کاری رو قبول نمی کنند. این موضوع حتی در مورد مسایل شخصی شون هم صادقه یعنی حتی مسئولیت انتخاب لباس، انتخاب غذا در رستوران، انتخاب رشته، انتخاب شغل، انتخاب همسر و ...

در راستای اینکه مسئولیت پذیر نیستند، آدمهای نرم و انعطاف پذیری هستند،( مثل خمیر بازی که در دست به شکلهای مختلف درمیاد، اینان نیز صرفا جهت تایید گرفتن از دیگران و مورد توجه بودن از نظر دیگران حاضرند به هر شکلی خودشون رو دربیارن و به هر صورتی تغییر شکل و تغییر جهت بدن که به این صورت نیازشون به توجه گرفتن رو برطرف کنند.

                        

و چون حتی نمی خوان که مسئولیت انتخابشون رو قبول کنند، پس اصلا انتخابی هم نمی کنند، در نتیجه دیگران به جای آنها تصمیم می گیرند و انتخاب می کنند پس آدمهای انعطاف پذیری هستند، بخاطر همین وقتی ازشون بپرسی که دوست داری کجا بری؟! میگن نمی دونم! اگه ازشون بپرسی دوست داری با کی بری؟! میگن نمی دونم! و اگه ازشون بپرسی دوست داری چی بخوری؟! میگن نمی دونم! (حتما همه شما دور و برتون کسی رو دارید که در یخچال رو باز می کنه و میگه دلم یه چیزی می خواد ولی نمی دونم چی!!!)

بسیار تایید طلب هستند!!!براشون بسیار بسیار بسیار مهمه که همه آنها رو تایید کنند، لباسشون رو،‌ نحوه رفتارشون رو،‌ کاری که می کنند و در واقع خودشون رو!

عاشق خرید کردن هستند،اونهم خرید زیادی و الکی!هر وقت حالشون بد میشه میرن خرید و چون معمولا و بیشتر مواقع حالشون بده پس در واقع همیشه در حال خرید کردنند و چون با حال بد خرید می کنند،‌ هیچوقت از خریدشون راضی نیستند و در نتیجه یا اصلا از آن خریدشون استفاده نمی کنند و یا اگر استفاده کنند نهایتا یکبار یا دوباره و بعد یا اون وسیله رو میندازند دور یا می بخشند! 

 


 
 

/ 4 نظر / 106 بازدید
ماهان

با اینکه 80% دخترها پرسفون هستند مخالفم بچه ها خیلی متنوع هستند و رفتارهای خاص خودشان را دارند ممکن هست رنگ صورتی هم انتخاب خودشان نباشد مامانشان یا افرادی که هدیه می آورنئ لباس صورتی برایشان بخرند/ [دلقک]

نارسیس

جسارت میشه ها ! ولی چرا اصل کتاب رو اینجا معرفی نمی کنین بقیه هم برن بخونن ؟ این پستی که الان گذاشتی رو میشه ده مدل دیگه هم ازش بیرون کشید ! زنان پرسفونی ! دختران پرسفونی ! مطلقه های پرسفونی ! ...[قهر]

فرناز

اینا از کتاب نیست نارسیس عزیزم. اینقده چیز دارم درمورد پرسفون بگم که نمیدونم کدوم رو بگم اما استفاده از وجوه سازنده پرسفون به من خیلی کمک میکنه .دمش گرم.