تمرین و اقدام های عملی برای افزایش شور و شوق و هیجان و عشق در زندگی (3)

٣١. همواره خود را عاشق و زیبا بدانید، در این صورت است که همگان نیز شما را فردی عاشق و زیبا می دانند و در این مورد از دیگران نسبت به خودتان بازخورد می شنوید.


32. تن هر کسی بوی خوش خالص خود را دارد، هر از گاهی بوی تن خودتان را ببوئید و از آن لذت ببرید.


33. عشق و غریزه دو خصیصه بارز وجود هر کسی هستند و سعی کنید همواره با عشق و علاقه زیاد و وافر و با غرایز و احساساتتان ارتباط برقرار کرده و با تمامیت وجودتان از خود و جهان هستی که با آن در تعادل هستید، لذت ببرید.


34. با حضور خود در هر جمعی خاصیت روح بخشی به آن جمع را بدهید تا با ورود شما همه چیز رنگی و پرهیجان و زیبا شود و با خودتان جادویی سحر انگیز و بهار گونه وارد هر حوزه ای کنید که لبخند را به دل همه راه داده و شاد و مشعوفشان کند.


35. در ایجاد و برقراری و تداوم ارتباطاتتان همواره انتخابگر باشید و به هیچ کس بدون انتخاب، تمایل و خواست خودتان حتی اجازه نگاه کردن به خود را ندهید.


36.از موسیقی و شنیدن آن خصوصا اگر زنده باشد، لذت برده و این پروسه را برای خود هم دلنواز و هم گوش نواز و هم چشم نواز دانسته تا با موسیقی همه وجودتان به وجد آمده و با ساز و زننده آن همسو گردید.


37. زمانی که می خواهید وارد یک ارتباط شوید هم حوزه سر و منطق و هم حوزه غرایز و عواطف و کلیه حواس پنجگانه تان و هم روحتان به این ارتباط راضی و خشنود باشد و بر این اساس با تمامیتتان وارد ارتباط شده تا به طور کامل از آن منتفع گردید.


38. همیشه در طول ورزش کردن، حمام کردن، لوسیون زدن و رسیدگی به پوست و اندام بدنتان و توجه به قسمتهای مختلف آن و مشاهده آن به طور کامل از خودتان لذت برده و آگاه باشید که اگر بدن شما قابل لذت بردن است چرا خودتان، خود را از این مطلب محروم کنید؟!

پس خودتان از خودتان و بدنتان لذت ببرید.


39. هنگام رقصیدن و یا هنگام قدم زدن و یا هنگام ورزش کردن و یا هر حالتی که عضلات بدنتان در طی آن به حرکت واداشته می شوند به حرکات و حالات و احوالشان بسیار دقیق بوده و تک تک حالات آنها را برای خود مهم و با اهمیت و زیبا و پرستیدنی بدانید.


40.تحصیلات دانشگاهی و حتی کار و کلا" هر کاری که انجامش می دهید را به منظور لذت بردن از زندگی و مواجهه با جلوه های گوناگون آن و درک و جذب هیجان مربوط به آن انجام بدهید و اصولا هیچ کاری را انجام ندهید مگر اینکه از آن لذت ببرید و انتخابگر آگاه باشید و به آن عشق بورزید.

            

/ 2 نظر / 41 بازدید
آذر

بسیار مطالب جالب و عالی ای بودند , ممنون از تلاش شما

فرناز

[هورا]خوب بعد زا خوندن این مطالب اینطوریم دیگه!