تیپ شخصیتی دختر ( معادل با پرسفون یونانی) - قسمت اول

٨٠% دخترها با این تیپ شخصیتی به دنیا میان،اتاق صورتی، لباسهای صورتی، کفش های صورتی، گیگیل های صورتی و خلاصه یه دختر بچه صورتی و دوست داشتنی و لوسی که همه دوست دارند بغلش کنند. نازش کنند، ماچش کنند.

دخترهایی که عاشق رنگ صورتی اند، همه وسایلشون رو صورتی انتخاب می کنند، از رنگ اتاقشون و وسایل تو اتاقشون تا حتی لباسهاشون ( بعضا فقط 2 یا 3 لباس به رنگی غیر از صورتی دارند!) کیفشون، کفششون، موبایلشون، لپ تاپشون، زیورآلاتشون و خلاصه هر چی که شما حتی نمی تونید فکرشو بکنید!!!

هر چی می خوان براشون پیش میاد، انگار جهان هستی گوش به فرمان آنهاست تا هر آنچه را که می خواهد برایش مهیا کند، جای پارک توی یه خیابون شلوغ، یه وسیله ای که لازم دارند و یهو هدیه می گیرند، و یا وقتی که از دست یکی ناراحت یا عصبانی میشن و یهو اون آدم یه بلایی سرش میاد (حتی میتونه از ذهنشون یه تصویری بگذره، مثل تصادف و همون بلا سر اون آدم بیاد!!!) همیشه همه از اینکه آنها هر چه می خواهند و برایشون فراهم میشه در تعجبند!

کسانی که این تیپ شخصیتی را دارند معمولا از پذیرش مسئولیت فراری هستند و حاضر نیستند مسئولیت هیچ چیز و هیچ کاری رو قبول نمی کنند. این موضوع حتی در مورد مسایل شخصی شون هم صادقه یعنی حتی مسئولیت انتخاب لباس، انتخاب غذا در رستوران، انتخاب رشته، انتخاب شغل، انتخاب همسر و ...

در راستای اینکه مسئولیت پذیر نیستند، آدمهای نرم و انعطاف پذیری هستند،( مثل خمیر بازی که در دست به شکلهای مختلف درمیاد، اینان نیز صرفا جهت تایید گرفتن از دیگران و مورد توجه بودن از نظر دیگران حاضرند به هر شکلی خودشون رو دربیارن و به هر صورتی تغییر شکل و تغییر جهت بدن که به این صورت نیازشون به توجه گرفتن رو برطرف کنند.

                        

و چون حتی نمی خوان که مسئولیت انتخابشون رو قبول کنند، پس اصلا انتخابی هم نمی کنند، در نتیجه دیگران به جای آنها تصمیم می گیرند و انتخاب می کنند پس آدمهای انعطاف پذیری هستند، بخاطر همین وقتی ازشون بپرسی که دوست داری کجا بری؟! میگن نمی دونم! اگه ازشون بپرسی دوست داری با کی بری؟! میگن نمی دونم! و اگه ازشون بپرسی دوست داری چی بخوری؟! میگن نمی دونم! (حتما همه شما دور و برتون کسی رو دارید که در یخچال رو باز می کنه و میگه دلم یه چیزی می خواد ولی نمی دونم چی!!!)

بسیار تایید طلب هستند!!!براشون بسیار بسیار بسیار مهمه که همه آنها رو تایید کنند، لباسشون رو،‌ نحوه رفتارشون رو،‌ کاری که می کنند و در واقع خودشون رو!

عاشق خرید کردن هستند،اونهم خرید زیادی و الکی!هر وقت حالشون بد میشه میرن خرید و چون معمولا و بیشتر مواقع حالشون بده پس در واقع همیشه در حال خرید کردنند و چون با حال بد خرید می کنند،‌ هیچوقت از خریدشون راضی نیستند و در نتیجه یا اصلا از آن خریدشون استفاده نمی کنند و یا اگر استفاده کنند نهایتا یکبار یا دوباره و بعد یا اون وسیله رو میندازند دور یا می بخشند! 

 


 
 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢٧

مروری بر تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری همسر (معادل با ایزد بانو هرا یونانی )

هرا :

ایزدبانوی همسر ، زناشویی ، زن زندگی ، پایدار و ماندگار در زندگی مشترک

این افراد عاشق شوهر کردن و خرید جهیزیه و تمام مسائل مربوط به آن هستند .

در سن بلوغ از داشتن دوست دختر و یا پسر خوشحال می شوند و آن را به همه نشان می دهند که در مورد دوست پسرشان متعهد هستند .

از نظر آنها ، پارتنرشان ، بهترین ، زیباترین و کامل ترین و مناسبترین است و به حرف هیچ کس در مورد او گوش نمی دهند .

در برابر تحریک حسادت ، بسیار شدید واکنش نشان می دهند .

می خواهند که از همه مسائل و کارهای همسرشان مطلع باشند .

اگر همسرشان به جنس مخالف توجه کند ، سریع رقیب را از میدان به در می کنند .

همیشه حفظ ظاهر می کنند که رابطه من و همسرم بسیار خوب است .

اولین شغل خودشان را همسرداری می دانند .

 

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ٩:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢٦
تگ ها : هرا ، وابسته ، خشم ، حسادت

مروری بر تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری مادر ( معادل با ایزد بانو دیمیتر یونانی )

دیمیتر :

ایزدبانوی غلات ، روزی دهنده ، مادر

 

این افراد همیشه در حال سرویس دادن و انجام کاری برای دیگران هستند ، به همین علت اطرافیان آنها آدم های بی مسئولیتی هستند .

عاشق مهمان هستند .

به هیچ عنوان نمی توانند " نه " بگویند .

محال است دست خالی به جایی بروند ، گل ، شیرینی ، غذا و .... ، همیشه با دست پُر .

اغلب در رابطه با جنس مخالف در نقش مامان ظاهر می شوند .

آغو مهربانی دارند .

ماساژورهای پر عشق و تاثیرگذار و خوبی هستند .

دست پختهای خیلی خوشمزه دارند .

همیشه در کیف یا کمدشان خوراکی دارند . آنقدر خوراکی و دهندگی به طرفشان می خورانند تا بترکد .

 

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ۳:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢٠

کلمات کلیدی مجموعه رفتاری و شخصیتی مادر ( معادل ایزد بانو دیمیتر یونانی)

دیمیتر :

علاقه مند به پروسه تغذیه و غذا دادن به همه چیز و همه کس - رشد و  پرورش  دهنده فیزیکی و متا فیزیکی - غذای مادرانه خوشمزه و خورشت جا افتاده  - فداکاری- گذشت - ایثار - کنترلر از زیر( به صورت نا محسوس و غیر آشکار همه از او تبعیت می کنند و فرمانبردارش هستند ) - مادر - استفاده از محرومیت -به عنوان ابزار کنترلی - حمایت بی دریغ - آغوش گرم و نرم مهربان و صمیمی  – پرورش همه جانبه -  غذای خوشمزه مامانی - گومبولی - قومبولی - نرمولی - گرمولی - عجزه پروری( در راستای دهنگی های بی دریغ و بی شائبه و بی شمارش )- تغذیه روحی و عاطفی - رشد هنده فیزیک ( آنچه که دیدنی است و با حواس پنجگانه می توان حس و لمس نمود ) - سرویس دهنده بی انتها و بدون حد و مرز - بهترین چیزها برای دیگران و باقی مانده بدرد نخور ، قبل از حرام شدن و ضایع شدن برای او - قلدر و توانمند - و ......

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٩

کلمات کلیدی و مجموعه رفتاری وتیپ شخصیتی دختر (ایزدبانو پرسفون یونانی)

 

پرسفون :

 دخترمادر - هر چی بخواه بدون هیچ زحمتی همون میشه - به راحتی به دیگران احساس گناه میده  - بی مسئولیت - وابستگی - تائید طلبی منفی و مثبت هر کدام که پیش بیاد - فنجان خالی و آماده برای پر شدن از هر چیز - پر خواب و خوش خواب -خیلی بسیار زیاد دوست داره از همه جلب توجه کنه و انرژی بگیره ازشون  - تنبل و تن پرور - بی خون و بی حس و بی حال - بی توجه و بی اهمیت به همه چیز - ملکه جهان زیرین – آشنا به دنیای زیرین و غیر فیزیک - افسرده - نا امید - بی زمان -نمیدونه چی میخواد - نقش پذیر و منعطف - همیشه ناراضی - عدم ارزش به خود - کامل نبودن با خود و مدام از خودش عیب و ایراد میگیره - صورتی - بی ثبات و دمدمی مزاج - سیاه و یا سفید - خرید های زیاد الکی و بدون مصرف و بدرد نخور - مارک باز – گریه مستمر و بی پایان - گربه لوس و ملوس و تنبل - عاشق اسرار و غیر فیزیک و نادیدنی و ترسناک - توهم همه چیز – علاقه مند و دوستدار فال و فالگیری - واسطه دنیای واقعی و دنیاهای دیگر - انعطاف پذیرو نرم و به راحتی شکل پذیر - نرم و سرد و مرطوب  -  پذیرش - با هم راز داری کنیم ! یعنی راز دار نیست و سفره دل را پیش همه می گشاید - بی زمان و بی مکان - بی هدف و سرگردان و آویزان - دیمیتر قلاب کن و تحریک کننده حس حمایت و مادری در دیگران - آنیما - تاریکی و سیاهی و بی شکلی - عاشق و دوستدار شب و سکوت و آرامش و اسرارش - مفعول - منفعل - همیشه در حال رژیم - دوست داشتنی و زیبا - خوشرو و تایید طلب - خوش خنده  – بد گریه - دنباله رو – تقلید کننده - خجسته و سرخوش - قابل پروجکت - هر کسی می تواند هر چی می خواهد را در او ببینه - از این شاخه به آن شاخه پریدن - از دور دلبر و از جلو زهره بر – نق زدن – متوقع - انرژی خور - کابل زدن به این و آن برای یافتن و نگه داشتن امنیت - معمولآ دیگران به تجاوز می کنند و این مطلب را در دیگران تقویت می کند - دزدیده شدن -  nice - pmc - ساعتهای متمادی بی عمل و خیره به هر چیز و یا تلویزیون - مودی - جیغ بنفش- داد و بیداد باور نکردنی با صدای بلند - عشوه - خودکشی - دروغ الکی و بدون دلیل و بی فایده - روغن کرچک و باعث بی عملی - شلخته و شل و ول - نا امنی همیشگی - بی مرزی - همسوئی بی دلیل با دیگران - بی تفاوتی نسبت به همه چیز و  پذیرش ناآگاهانه - بچه اش را رقیب خودش میبیند و حس میکند جای و را گرفته و جایش را تنگ کرده است - عاشق و علاقه مند به انواع عمل جراحی برای رسیدن به زیبایی و خوش اندامی رویایی و توهمی و دست نیافتنی - نوجوان ابدی - بدون دوست - هاله های باز و پذیرای همه چیز - متوقع از همه چیز و همه کس و همه وقت  - هم ذات پنداری با هر چیزی  – پذیرش نا آگاهانه - آرایش های عجیب و غریب و غلیظ  و پر رنگ و آب - خیلی قهر و ناز و آشتی می کند - و .......

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱۸

مروری بر تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری خلاقیت و شورزندگی ( آفرودیت یونانی )

آفرودیت :

ایزدبانوی عشق و زیبایی ، زن خلاق و عاشق ، شوق و هیجان ، کیمیاگر

 

این افراد دارای شور زندگی هستند ، زنانی خلاق و عاشق ، عاشق رنگ ، زیبایی و ست بودن هستند . 

به طور مداوم عاشق می شوند و به زندگی در مفهوم کلی آن عشق می ورزند .

به راحتی می توانند سایرین را به خود جذب کنند ، جذابیت در ذات آنهاست .

خلاقیت در وجود آنهاست .

لباس پوشیدن و آرایش کردنشان خاص خودشان است .

خانه شان پر رنگ و زیباست ، پر از چیزهای حتی غیر مفید ، ولی خیلی قشنگ .

در مدرسه و دانشگاه بیشتر از آنکه جذب درس باشند ، عاشق فعالیت فوق برنامه مثل سرود ، نمایش و ... هستند .

شرّ و شیطان و شیرین و دوست داشتنی هستند .

 

 

 

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٧

کلمات کلیدی مجموعه رفتاری و تیپ شخصیتی خلاقیت و شور زندگی(آفرودیت یونانی)

آفرودیت :

شور زندگی - همیشه با هیجان در جریان زندگی - عاشق زندگی با همه چیزاش - دغدغه رشد دارد - انتخابگر تجربیات زندگیش - روح بخشی به همه ابعاد زندگی و تجربیات - خوش سفر - خوش مزه - شیرین - خلاق و عاشق و متنوع - دوست داشتنی - دلبر - با خودش  همانطوری که هست کامل است - جذاب - همه چیز تمام - شعف - ارتباط گرا - زودجوش و خون گرم و زنده به معنای حقیقی کلمه - در لحظه - فی البداهگی در تمامی شئون زندگی - هرا نابود کن - خاص – تقلید نمی کنه و همه چیزش خاص خودشه - طبیعت دوست - رنگین - اغواگر - ارزش به خود - با بدن خودش همونجوری که هست کامله - با ذوق و هیجان بخش - آدم ها براش زود تمام میشوند ( اگر که متحول نشن و نوبه نو نشن و ثابت بمونن و ساکن باشن ) - مدیر رابطه موازی و سایر روابط - رقصنده - از همه چیز زندگیش لذت می بره - شر و شیطون - با انرژی زیاد - سرحال - نقل مجلس -  مرکز توجه -  خوش اندام - با خودش شادی می آورد - با خودش جادو داره -  ستاره درخشان - به هیچ چیز گیر نمیکند - قرمز و نارنجی - گل رز قرمز- طلای هر چیزی را دیدن و کشف کردن - مصداق عینی از دل برود ، هر آنچه از دیده برفت - برقار کننده رابطه جنسی انتخابگرانه - هارمونی - هماهنگ -  خالق مد -  فقط مدل خودش لباس میپوشه و نه شبیه هیچ کس یا بر طبق مد خاص - پیشرو - دیانا حداد - جولیا روبرت  -  گوگوش - جیگر - بالغ -  خاص - حال خوب همیشگی – دوستدار هنر  و بعضآ اگر که بخواهد و انتخابش باشد هنر مند - زیبا - خوشگل ( خوش گل ، یعنی گل سرشتش از نوع خوش است )- منحصر به فرد و شبیه به هیچ کس - وقتی هست ، هست ،  و وقتی نیست ، نیست و همه دنبالش هستند - آرس را تبدیل به هفایستوس می کند - در کنارش سایرین بی ارزشی میگیرند -  غذای من در آوردی خوشمزه فی البداهه بوسیله امکانات موجود  – انرژی تمام نشدنی -  شکلاتی که هیچ وقت دل رو نمی زنه .

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱۳

مروری بر تیپ شخصیتی و محموعه رفتاری دختر ( معادل با ایزد بانوی یونانی پرسفون )

پرسفون :‌

ایزدبانوی دوشیزه و ملکه جهان زیرین ، زنی پذیرا ، دختر مادر

این افراد ملایم ، آرام و انعطاف پذیر هستند .

اغلب آنها کمتر از سن واقعی به نظر می آیند .

عاشق فالگیری ، داستانهای عاشقانه ، رمان و صفحه حوادث هستند .

عاشق عروسک بازی هستند .

به رنگ صورتی کم رنگ بسیار علاقه دارند .

دائماً شغل عوض می کنند .

معمولاً وارد کاری می شوند که صاحب کار خیلی آشنا و یا فامیل نزدیک باشد ، تا هر وقت دوست داشتند بیایند و هر وقت دوست داشتند بروند و هر وقت دلشان خواست مرخصی بگیرند .

اهل تعهد دادن نیستند .

در رابطه با جنس مخالف تبدیل به کودکی آویزان می شوند و می خواهند که سرویس بگیرند .

معمولاً در سنین بالا می خواهند به جوانی برگردند ، مدل مو ، لباس و حتی جراحی زیبایی می کنند ، هر کاری می کنند تا جوانتر جلوه کنند .

شدیداً از پیری وحشت دارند و از آن گریزانند .

 

نوشته شده توسط ترانه

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٢

مجموعه رفتاری و تیپ شخصیتی خلاقیت و شور زندگی ( ایزد بانو آفرودیت یونانی )

ایزد بانوی ارتباط (کهن الگوی آفرودیت)

 

 

 

آفرودیت ایزد بانوی عشق و ارتباط ، شوق و هیجان ، کیمیاگر و خلاقیت است.

 

 

 

 

افرادی که این کهن الگو در آنها حضور دارد شور و شوق زندگی در آنها موج میزند. این افراد را همیشه با شور و نشاط درونی و در تعامل با زندگی مبینید و حس میکنید و این افراد از ارتباط با انسانها لذت میبرند.

 

در مهمانی ها همیشه مرکز توجه و نـُـقـل مجلس هستند و همواره خودشان و دیگران از همنشینی با یکدیگر لذت می برند. زنان آفرودیت معمولا زنانی ساده رو ویا کم آرایش  اما جذاب و دوست داشتنی هستند که این سادگی ذره ای از جذابیت آنها کم نمی کند و حتی در بعضی موارد انسانها شیفته ی همین سادگی در کنار جذابیت او می شوند.

 

این ایزد بانو حتی در کودکی هم ،دیگران را شیفته ی خود می کند و حتی مانند دختران وزنان بالغ جنس مخالف را جذب خود می کنند. در اسطوره شناسی هم ایزد بانو آفرودیت همچون یک زن بالغ به همراه جشن و سرور و پایکوبی آسمانی و زمینی متولد شد.

 

هراااااا کـُــــش هـــــستــــــنــــــد


یعنی هــرا در مجاورت با آفرودیت برای رابطه ی زناشویی خود احساس خطر شــدید می کند، در حالی که آفرودیت ناخواسته این حس رو به اطرافیان خود می دهد و این دیگران هستند که شیفته ی آفرودیت می شوند.

 

انرژی و مجموعه رفتارهای آفرودیت در سه حوزه ســر،‌ احساسات و غرایز، و درون وروح فعال میباشد و افعال این فرد در تعادل و هماهنگی با این سه حوزه انجام میشود. همین مسئله باعث میشود که افراد با صفات و رفتارهای متفاوت به سمت آفرودیت مجذوب و مرتبط شوند.( با این رویکرد،) آفرودیت فردی جذاب ، بی نقص و زیبا و خلاصه END هرچی که فکرشو بکنین بنظر میاد وباعث تمایل افراد به رابطه با این فرد میشود.

 

از کسانی که شخصیت آفرودیت در آنها حضور دارد، جولیا رابرتز، دیانا حداد، گوگوش هستند.

 

 

 


 با رویکردی دیگر آفرودیت حوزه مردانه و زنانه درون خود را با اراده و انتخاب خودش مثل وولوم تلویزیون، تنظیم می کنه که باعث میشه با اطرافیان رابطه عمیق برقرار کند. این هم باعث جذابیت و به دل نشستن این فرد می شود.  این همان خاصیت کیمیاگر آفرودیت است که او می تواند از بسیاری از مردان مردتر و از بسیاری از زنان نیز زن تر بشود.برای مثال تا حدی که زنان  ودختران نیز تمایل به رابطه عاطفی و ازدواج با زن آفرودیت پیدا میکنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱۱

تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری مدیریت و برنامه ریزی(معادل با ایزد بانو آتنا یونانی)

آتنا ایزدبانوی عقل ، خرد ، منطق ، تدبیر ، باوقار و زیبا

زره ای طلایی و درخشان بر تن و نیزه ای تیز در دست و سپری در دست دیگر

این تیپ شخصیتی ، افرادی هستند عاقل ، هماهنگ کننده ، همسو کننده ، مدیر و مدبر ، رزم آرا

برای رسیدن به هدف از بهترین و راحت ترین راهها اقدام می کنن و قبل از آن ، برنامه ریزی کرده وهمه جوانب آن را می سنجند .

بسیار با نظم و ترتیب و مقررات هستن و در تمام کارهاشون برنامه ریزی دارن ، از رفتن به یه میهمونی ساده گرفته تا سفر و کارهای اجتماعی و مدیریتی بزرگ.

بدون برنامه ریزی هیچ کاری نمی کنن .

 

قانون و مقررات جامعه رو به نحو احسن اجرا می کنند .

محافظ تمدن و شهرنشینی و نظم و قواعد مربوط به آن هستن .

این افراد رابطه خوبی با پدرشان دارند .

از میان مردان فقط مردان قدرتمند و قهرمان و در حوزه  سر ، اجازه هم صحبتی و هم نشینی با آنها را دارند .

این افراد معمولا رؤسای دفاتر و کارمندان ارشد و عالی رتبه ای  دقیق و منظم برای افراد و موسسات ومجموعه های شغلی قدرتمند هستند .

 

از بچگی دنبال مطالعه و کشف علم و اطلاعاتن .

در دوران مدرسه زرنگترین بچه مدرسه هستن و به قول بچه های دیگه بچه خرخونه مدرسه هستن . این افراد برای اول شدن ، اگه لازم باشه ، خرخونی هم می کنن .

اول شدن برای اونها خیلی خیلی اهمیت داره .

 

گرفتن مدارک عالی تحصیلی از بزرگترین هدفهای اونهاست و تا هر وقت که بتونند درس می خونند و می خونند و هی مدرک رو مدرک و دکترا رو دکترا و ....

بالاترین لذت برای آنها کسب مدارک بالای تحصیلی است

ورزش رو فقط برای سلامتی و سالم موندن انجام می دن و به قهرمانی در رشته ورزشی خاصی اهمیت نمی دن .

از ازدواج دوری می کنن و اگر هم ازدواج کنن کاملاً در حوزه سر و کاملاً با برنامه ریزی و منطقی ازدواج می کنن

 تمام قسمتهای زندگی زناشویی از همسرداری گرفته تا آشپزی و بچه داری از روی برنامه ریزی انجام می شه ، حتی مسائل جنسی این افراد نیز بر طبق برنامه ریزی و سر وقت انجام می شه .

برای تربیت و نگهداری بچشون برنامه خاصی رو آماده کرده و طبق اون عمل می کنن (‌مو به مو ) و اگر بچشون دچار مشکلی بشه ، برای اونها بسیار عذاب آور و ناراحت کننده است و دائم در این فکرند که کجای کارشون ایراد داشته .

زمانبندی برای این افراد بسیار مهم است و طبق آن عمل  می کنن.

تعریف آتنا از زمان ، ثانیه و یا کسری از ثانیه است .

احساسات در این افراد نقشی نداره و حتی اگه به اونا بگن که مامانتون یه ماه دیگه می میره ، گریه و زاری نمی کنن و می گن خوب مرگ حقه و همه یه روز می میرن .

آنها افرادی بسیار بسیار رک هستند .

 

 

درد و دل کردن با این افراد کاری مسخره و وقت تلف کردنه ، چون اگه یه روزه کامل هم جلوشون گریه و زاری کنی ، براشون فرقی نداره و در آخر می گن می خواستی این اشتباهو نکنی .البته این افراد مشاور و معلم خوبی هستن و به راحتی آدم ها رو راهنمایی می کنن ، ولیکن کاملاً خارج از حوزه احساسات .

آدم های احساساتی و عاشق پیشه برای اونها بسیارمسخره هستن . 

 این افراد بسیار رازدار هستن ، پس اگه می خواید رازتونو به کسی بگید و هیچ کس دیگه هم از اون با خبر نشه ، به سراغه این افراد برید .

 

این افراد زیبا و ساده پوشن ، در عین حال بسیار خوش تیپ و با کلاس هستند .

اهل آرایش کردن و قر و فر هم نیستن .

 

از بین دختران هم کسانی رو برای دوستی انتخاب می کنن که هم شأن و منزلت خودشون باشن و با هر کسی دوست نمی شن . در کل ، دوستان این افراد گلچینی از موفق ترین افراد جامعه هستن .

نگاه مدوسایی از دیگر مشخصه های این افراده . نگاهی که روح رو از تن آدم بیرون می کنه .

برای مثال ، پسری که با یه دنیا عشق می آد سمتش که بهش پیشنهاد دوستی بده و اون فقط با یه نگاه مدوسایی کاری   می کنه که پسره تا آخره عمرش هوس عشق و عاشقی به سرش نزنه .

 

 

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٧

تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری خواهر و باکره آسیب ناپذیر ( ایزد بانو آرتمیس یونانی)

آرتمیس تیپ شخصیتی جنگاوری - شکارچی - ماه -هدفگرای بی منطق

آسیب ناپذیر این تیپ شخصیتی ،‌ مستقل و هدف گذارند ، از هر راهی برای رسیدن به هدفشون استفاده می کنند چه منطقی و چه غیر منطقی ، حتی زمانی برای رسیدن به یک هدفی که ممکنه از نظر دیگران و بعضا از نظر خودشون پوچ و مسخره باشه از خیلی چیزای باارزششون  هم می گذرند.

برای این افراد هدف وسیله رو توجیه می کنه.  این افراد دوست دارند آزاد و مستقل و یله و رها باشند و هیچ کس در هیچ موردی و هیچ جا جلوی آزادی عملشونو نگیره ، برای همین اگر کسی در این زمینه محدودشون کنه باهاش می جنگند و به راحتی میتونند اون رو نابود کنند ، حتی به قیمت نابودی خودشون .

آنهاعاشق طبیعت بکر و دست نخورده هستند و تو طبیعت انگار تو خودشونند . آنها عاشق ورزش اند و تو مدرسه همیشه از ورزش نمره ٢٠ میارند .

عاشق دویدن و ورزش دو هستند . مدرک تحصیلی براشون خیلی اهمیت نداره .

اکثراً لباسهای ورزشی و اسپرت و نخی می پوشند ، و توی این لباس ها یه عالمه احساس راحتی و آزادی می کنند و خیلی فرمال رسمی پوش نیستند .


 

وقتی کفش پاشنه بلند می پوشند واقعا خنده دار می شوند و مثل کلاغ راه می روند و بعدش هم قیافشون دیدنیه وقتی میفهمند که چه بلایی سر پاهاشون که ابزار و وسیلۀ اصلی و مهمترین عضو جنگ گریزشونه آوردند .اینگونه افراد از زنهای ضعیف متنفر بوده ، ولیکن طرفدار آنها هستند ، و همیشه حق را به آنها می دهند البته در برابر مردان .

نمونه بارز این مسئله رو در رانندگی میشه دید،خانمهایی که خودشون از رانندگی خانمها ایراد می گیرند ولی وقتی یه آقا از رانندگی خانمها ایراد میگیره جفت پا میرن تو صورتش!

از چزوندن و لجبازی با مردها و به اصطلاح حال اونها رو گرفتن، کل کل کردن و روشون رو کم کردن لذت می برند .

آنها همیشه مجرد می مانند و به ندرت تن به ازدواج می دهند و تعهدات زناشویی برای آنها حکم زندان را دارد .

 

 

 ازدواج از نظر این افراد یعنی !!!!

به فعالیتهای اجتماعی بسیار اهمیت داده و کار بیرون از خانه را به کار خانه ترجیح می دهند ، برای همین هم تن به ازدواج و تعهدات زناشویی نمی دهند .

بیشتر به سمت کارهای منجی گرایانه و کمک به دیگران کشیده می شوند مثل مامایی ، مددکار اجتماعی وخانمهایی که رانندگی ماشینهای سنگین را انتخاب می کنند و  ...

 

فرزندان این افراد اکثرا مستقل بوده و ایشان فرزندانشان را اینگونه به بار می آورند و تمام کارهای خودشون رو خودشون انجام می دهند .

 

                

 

این تیپ شخصیتی ، ناجی دیگران بوده و از این جایگاه  افراد دلسوز ، حامی و مهربانی شناخته می شوند ولی همچنان افراد محکم و انعطاف ناپذیر و زبر و خشنی هستند .

 

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ۳:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٦

تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری مادر( معادل با ایزد بانو دیمیتر در اسطوره های یونانی)

دیمیتر

دیمیتر ایزد بانوی مادر ،غلات ،دهندگی ،پرورش جسمانی و معنوی است. این شخصیت به طور کلی حامی خوبی برای دیگران است و همیشه آنها را در حال دادن سرویس دادن و خدمت به دیگران میبینید.

قلبمامانـهای گـومبلیقلب که  دائماً دور فرزندشون ،  هم عین شیر ژیان و هم عین پروانه می چرخند و به آنها سرویس میدهند (و البته گاهی اوقات اینقدر سرویس میدهند که ناآگاهانه کمی تا قسمتهای زیادی سرویس هم میکنند )دقــیــقاً تیپ شخصیتی دیمیتر را دارندو تحت تاثیر این مجموعه رفتاری عمل میکنند .


هدف از ازدواج این افراد آوردن فرزند و بارداری و زایمان است تا بتوانند آنها را پرورش دهند و در کل به آنها سرویس بدهند خدمت کنند و بر این اساس هر چقدر بچه کوچکتر و ناتوان تر پر خور تر باشد انرژی دیمیتری و مادرانه آنها را بیشتر تخلیه میکنند . بارداری برای آنها بسیار زیبـاست. و بعضآ شوهرشان نیز مانند یکی از فرزندان آنهاست و به همان سبک و سیاق و روش با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و رفتار میکنند .

تصویرِ فرشتهشیـر دادن مادر به فرزنـدفرشتهبهترین و متعالی ترین تصویر زندگی این شخصیت و زیباترین اتفاق ممکن در جهان هستی و کائنات است .

این افراد در کودکی نیز در عروسک بازیها و خاله بازی هایشان نقش مادر را بر عهده دارند . میزان  تمایل و علاقه به داشتن فرزند در آنها به اندازه ایست که به راحتی باور نکردنی  زایمان می کنند و در زمان زایمان از سر رضایت وخشنودیشان حتی خنده بر لب دارند. تعجبجملاتی که همیشه از دیمیترمیشنوید:

الهی بمیرم گشنه موندی؟

 اگه سیر نشدی برات غذا درست کنم. چشمک

مامان خیر و صلاحتو بهتر میدونه

صفات بارزشون هم که خیلی بدردتون میخورن:

 قطعآ عَجَزه پرورند و آدمها در کنارشون فلج میشنگریه

بسیار پرتوان و قلدر در حوزه خودشان

یک مدیر عاطفی و پر توان و فوق العاده

مادرانی خستگی ناپذیر و تسلیم ناپذیر

ضدِ افسردگی بغل

 

همیشه خیلی بیشتر از نیاز و مصرف غذا درست میکند و در پختن خورشـت های جــا افتاده تخصص ویژه دارند و برای مهمانی ها حتماً چند مدل غذای لذیذ و خوشمزه و خوش طعم و خوش عطری که همه شکموها عاشق اون هستند درست میکنند. قلب

 

 

نوشته میلاد

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ۳:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٦

تیپ شخصیتی همسر ( معادل با ایزد بانو هرا در اسطوره های یونان ) - قسمت اول

هرا ایزد بانوی همسر و زناشویی (زن زندگی ، پایدار و ماندگار در زندگی مشترک )

افرادی که این کهن الگو در آنها حضور داشته و فعال میباشد ، تمایل زیادی به ازدواج و همسرداری دارند به طوری که همه هدف زندگیشان و تعالی خودشان را در کامل شدن  به واسطه و بوسیله  ازدواج می دانند .

وفاداری ، سیاستمداری ، ماندگاری و همینطور حسادت از صفات اصلی این تیپ شخصیتیه.

این افراد ترجیح میدهند که هر چه زودتر ازدواج کرده و زندگی مشترک تشکیل دهند و همه تمایلات و رفتارهایشان جهت رضایت و خشنودی همسرشان باشد . برای مثال این زنان با استفاده از تدبیر زنانه  ، سیاست و خشم های خاص خودشان ، زنان دیگر را از همسر خود دور کرده و زندگی و رابطه دونفره خودشان و همسرشان را همواره حفظ میکنند . منتظر

 

 

در اسطوره شناسی هـرا هفتمین همسر رسمی زئوس است و جالب اینکه زئوس بعد از ازدواج با هـرا دیگر ازدواج رسمی نکرد و هـرا ملکه زئوس میباشد. حتماً زنان هـرا  تایپ را دیده اید که در رابطه خود و همسرشان نوعی ارتباط پادشاه و ملکه ایجاد میکنند .

 

 

برخی از نمادها و نشانه های هـرا تاج ، طاووس ، حلقه ازدواج نگین دار،  کفش پاشنه بلند ، لباسهای فاخر ماکسی و ابروهای مدل هشتی میباشد .

 

 

  
نویسنده : مهسا ; ساعت ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٤
تگ ها : ازدواج ، هرا ، ملکه ، وابسته